Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą 27 stycznia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą

27 stycznia 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. celebrowanych w dni powszednie.
  2. W najbliższą sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzona jest czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa nabrało charakteru wybitnie maryjnego. Polacy widzą w Maryi tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która nas tym Światłem broni i osłania od wszelkiego zła. Dlatego często brano do ręki gromnice, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. Niegdyś wielkim wrogiem domów w Polsce były burze, a zwłaszcza pioruny, które zapalały i niszczyły głównie drewniane domostwa. Właśnie od nich miała strzec domy świeca poświęcona w święto Ofiarowania Chrystusa. Zwykle była ona pięknie przystrajana i malowana. W czasie burzy zapalano ją i stawiano w oknach, by prosić Maryję o ochronę. Gromnicę wręczano również konającym, aby ochronić ich przed napaścią złych duchów. Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Święto zamyka więc cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Liturgia po raz ostatni w tym roku liturgicznym ukaże nam Chrystusa-Dziecię. W tym dniu Msze Święte będą celebrowane: w Bobolinie o godz. 16:00; w Stobnie o godz. 17:00; w Będargowie o godz. 18:00 .
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  4. W zakrystii po Mszy świętej są do nabycia tygodniki „Niedziela”, .”Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  6. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary składane na tacę i te składane przy okazji Mszy św. odprawianych w Waszych intencjach, także za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz