Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu 24 marca 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu

24 marca 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00.
  2. Z racji rekolekcji i zbliżającego się bierzmowania Msze św. w dni powszednie będą celebrowane: w kościele parafialnym w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00 oraz w czwartek o godz. 18:00. W Bobolinie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00, a w Stobnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00 oraz w piątek o godz. 18:00.
  3. Trwa Wielki Post. Jeszcze raz serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień, które pomogą dobrze przeżyć ten czas. Zachęcam do włączenia się w charytatywne dzieła, które na ten czas proponuje Kościół, a także do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej.
  4. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w czwartek po Mszy św.; w Stobnie po Mszy św. . Gorzkie Żale śpiewamy po Mszach św. niedzielnych.
  5. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Prof. Jarosław Babiński. Nauki będą głoszone w czasie wszystkich Mszy św. niedzielnych. W kolejne dni – od poniedziałku do środy – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą celebrowane w następującym porządku:

Godz. 17:00 – Bobolin

Godz. 18:00 – Stobno

Godz. 19:00 – Będargowo

 

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 19:00. Zapraszam też młodzież z rodzicami do włączenia się w przygotowanie kościoła do uroczystości bierzmowania w piątek o godz. 16:30.
  2. Wszystkich zapraszam do udziału w uroczystości bierzmowania. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa będzie celebrowana w sobotę o godz. 14:00.
  3. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz „Ziarno”.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  5. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary składane na tacę i te składane przy okazji Mszy św. odprawianych w Waszych intencjach, także za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz