Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkiego Postu7 kwietnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie w Będargowie we wtorek, piątek i sobotę o godz. 18:00, w środę w Bobolinie o godz. 18:00, w czwartek w Stobnie o godz. 18:00
  2. Trwa Wielki Post. Jeszcze raz serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień, które pomogą dobrze przeżyć ten czas. Zachęcam do włączenia się w charytatywne dzieła, które na ten czas proponuje Kościół, a także do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.
  3. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek po Mszy św.; w kościołach filialnych po Mszach św. celebrowanych w dni powszednie. Gorzkie Żale śpiewamy po Mszach św. niedzielnych.
  4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9:00.
  5. Już za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Wspominając triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, trzymając w swoich dłoniach poświęcone palmy i wsłuchując się w opis męki Zbawiciela zainaugurujemy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Niedziela Zmartwychwstania. Już dziś zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w liturgicznych obchodach tych najważniejszych świąt w roku. W niedzielę palmową w Stobnie poświęcenie krzyża znajdującego się przy drodze w kierunku Będargowa, odczytanie Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy oraz poświęcenie palm o godz. 8:45. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00. Wielki Piątek to dzień, w którym kościół nie celebruje Mszy św., lecz gromadzi się na uroczystej liturgii w czasie której rozważa mękę Pana Jezusa i oddaje cześć Krzyżowi. Uroczyste liturgie w tym dniu będą celebrowane w następującym porządku:

W Bobolinie o godz. 16:00

W Stobnie o godz. 17:30

W Będargowie o godz. 19:00

Uroczyste Msze św. Wigilii Paschalnej, a więc pierwsze Msze o Zmartwychwstaniu Pańskim będą celebrowane:

w Bobolinie 17:30

w Stobnie 19:00

w Będargowie 21:00 z procesją rezurekcyjną

  1. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

Będargowo – 9:00 i 11:30.

Bobolin – 9:30

Stobno – 10:00

Przylep – 10:30

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  2. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary składane na tacę i te składane przy okazji Mszy św. odprawianych w Waszych intencjach, także za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz