Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę wielkanocną 28 kwietnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę wielkanocną 28 kwietnia 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00 i w Bobolinie o godz. 12:00.
  2. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym we wtorek i sobotę. W kościołach filialnych Msze św. w tym tygodniu będą odprawione w piątek.
  3. W środę 1 maja. Rozpoczynamy codzienne nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa odprawiane będą codziennie po Mszy św. Pragnę przypomnieć z tej okazji słowa, które zapisał w encyklice poświęconej temu nabożeństwu Mense Maio, papież Paweł VI: Z nadejściem miesiąca maja, który pobożność wiernych już od dawna poświęciła Maryi Bogurodzicy, a duch Nasz przepełnia się radością, dostrzegamy wzruszające widowisko wiary i miłości, jakie wkrótce przedstawi cała ziemia na cześć Królowej Niebios. W tym bowiem miesiącu chrześcijanie, i w świątyniach i w domach, składają Bogurodzicy Dziewicy z tradycji przejęte hołdy czci i miłości. A w zamian zazwyczaj w tym czasie spływają z tronu naszej Matki częstsze i obfitsze dary Bożego zmiłowania.
  4. W piątek, 3 maja, Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość ta wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. W tym dniu Msze św. Będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  5. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik Niedziela, i Gość Niedzielny
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  7. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz