Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę wielkanocną 5 maja 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę wielkanocną

5 maja 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku: w przyszłą niedzielę Msza św. w kościele parafialnym o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie w Będargowie we wtorek, piątek i sobotę o godz. 18:00, w Bobolinie w środę o godz. 18:00 i w Stobnie w czwartek o godz. 18:00
  2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Najświętszej odprawiane są codziennie po Mszy św. Pragnę przypomnieć z tej okazji słowa, które zapisał w encyklice poświęconej temu nabożeństwu Mense Maio, papież Paweł VI: Z nadejściem miesiąca maja, który pobożność wiernych już od dawna poświęciła Maryi Bogurodzicy, a duch Nasz przepełnia się radością, dostrzegamy wzruszające widowisko wiary i miłości, jakie wkrótce przedstawi cała ziemia na cześć Królowej Niebios. W tym bowiem miesiącu chrześcijanie, i w świątyniach i w domach, składają Bogurodzicy Dziewicy z tradycji przejęte hołdy czci i miłości. A w zamian zazwyczaj w tym czasie spływają z tronu naszej Matki częstsze i obfitsze dary Bożego zmiłowania.
  3. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 10: dzieci, które w tym roku będą przeżywały uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  6. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary oraz za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz