Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną 19 maja 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną

19 maja 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku: w przyszłą niedzielę Msza św. w kościele parafialnym o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie z racji białego tygodnia Msze św. będą celebrowane tylko w Będargowie, codziennie o godz. 18:00.
  2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Najświętszej odprawiane są codziennie po Mszy św. Pragnę przypomnieć z tej okazji słowa, które zapisał w encyklice poświęconej temu nabożeństwu Mense Maio, papież Paweł VI: Z nadejściem miesiąca maja, który pobożność wiernych już od dawna poświęciła Maryi Bogurodzicy, a duch Nasz przepełnia się radością, dostrzegamy wzruszające widowisko wiary i miłości, jakie wkrótce przedstawi cała ziemia na cześć Królowej Niebios. W tym bowiem miesiącu chrześcijanie, i w świątyniach i w domach, składają Bogurodzicy Dziewicy z tradycji przejęte hołdy czci i miłości. A w zamian zazwyczaj w tym czasie spływają z tronu naszej Matki częstsze i obfitsze dary Bożego zmiłowania.
  3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10:30 czworo dzieci naszej parafii przyjmie sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, które będzie celebrowane w kościele parafialnym o godz. 16:00.
  4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przeżywania rocznicy sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w sobotę o godz. 8:00.
  5. Uroczystości rocznicy Pierwszej Komunii Świętej będziemy przeżywali w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10:30.
  6. W najbliższy piątek będziemy przeżywali uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Jest to uroczystość odpustowa naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. odpustowej, która będzie celebrowana w kościele parafialnym w piątek o godz. 18:00. Uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Obręczarek, proboszcz parafii w Stuchowie. Z racji odpustu w najbliższy piątek nie obowiązuje na terenie całej naszej parafii post.
  7. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  9. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary oraz za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie kościoła do dzisiejszych uroczystości. Przez wiele dni przychodzili do świątyni, porządkowali teren wokół, a we wszystkie te prace włożyli wiele serca. Składam im wielkie podziękowanie.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz