Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 16 czerwca 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

16 czerwca 2019r.

 

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie w kościele parafialnym odprawiane są w we wtorek o godz. 8:15, a w sobotę o godz. 18:00, w środę Msza św. w Bobolinie będzie celebrowana o godz. 18:00.
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w troistości Osób. Czcimy Boga Ojca, który tak kocha ludzi, że posyła na świat swego jednorodzonego Syna. Czcimy Boga Syna, który daje nam życie wieczne, a wstąpiwszy do nieba posyła nam boga Ducha Świętego, który kształtuje w nas obraz Chrystusa, a czyni to taj doskonale, że Ojciec widzi w nas swego Syna.
  3. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy uroczystości Bożego Ciała. W naszej parafii Msze św., oraz procesje Eucharystyczne, będą celebrowane w następującym porządku:

W Będargowie uroczystości rozpoczynają się o godz. 11:00.

W Stobnie uroczystości rozpoczynają się o godz. 9:00, Msza św. Będzie celebrowana na osiedlu, a następnie procesja do kościoła.

W Bobolinie uroczystości rozpoczynają się o godz. 13:00.

Bardzo proszę o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy na trasie procesji, gdzie będziemy oddawać cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie i będziemy słuchali słów Ewangelii. Proszę także o tradycyjne przystrojenie okien domów i dróg, którymi będzie kroczył Pan Jezus, a dziewczynki o sypanie kwiatków.

  1. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik niedziela i Gość Niedzielny
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  3. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary oraz za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz