Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą 11 sierpnia 2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą

11 sierpnia 2016r.

 

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30; w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie Msze św. we wtorek w Stobnie o godz. 19:00, w kościele parafialnym w piątek o godz. 18:00, a w sobotę o 17:00. W czwartek, 15 sierpnia, Msze św. według porządku niedzielnego.
  2. We wtorek przypada 13 dzień sierpnia. Jest to kolejne wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim w naszym kościele w Stobnie. Uroczystości rozpoczynają się wspólnym różańcem o godzinie 18:30, a następnie Msza św. i procesja fatimska.
  3. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w czasie całego roku liturgicznego. Po swoim ziemskim życiu NMP wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba stając się dla nas znakiem tego, co Bóg przeznaczył dla każdego z nas. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i Msze św. celebrujemy według porządku niedzielnego. 15 sierpnia w czasie Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pierwocin kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych. Będziemy prosili Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej, by dla naszego pożytku zechciał je zachować od zniszczenia.
  4. Trwa czas wakacji. Niech będzie to nie tylko czas odpoczynku, lecz również pogłębienia relacji z Panem Bogiem, który pozwala nam radować się stworzonym światem.
  5. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  7. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary, a także za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz