Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą, 8 września 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

na 23 niedzielę zwykłą, 8 września 2019r.

 1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30; w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W kościele parafialnym Msze św. w sobotę o godz. 15:00. W Bobolinie w środę o godz. 18:00, a w Stobnie  w czwartek o godz. 18:00 i w piątek o godz. 19:00.
 2. Sakrament pokuty sprawowany jest przed Mszami św. celebrowanymi w dni powszednie.
 3. Z powodu braku odpowiednich pomieszczeń w sprawach biura parafialnego proszę kontaktować się przed lub po Mszy św. Można również kontaktować się telefonicznie pod numerem podanym na tablicach przykościelnych.
 4. Rodzice dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, którzy chcieliby aby w tym roku szkolnym ich dzieci przyjęły w naszej parafii sakrament Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież klas siódmych i ósmych, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, mogą w zakrystii kościoła odebrać odpowiednie deklaracje.
 5. Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele parafialnym w piątek 20 września o godz. 18:00.
 6. W tym piątek, 13 września, wspominać będziemy fatimskie objawienia Matki Bożej. W tym dniu w naszym kościele w Stobnie o godz. 18:30 spotykamy się na wspólnym różańcu. O godz. 19:00 Msza św., a następnie fatimskie nabożeństwo oraz procesja.
 7. Najbliższy piąte jest także dniem postu i modlitwy w intencji ochrony rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. Wszystkich zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych w dniu, który poprzedza wydarzenia związane z 14 września.
 8. W sobotę, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu wraz z całą Polską stajemy pod krzyżem. Znakiem naszej rozpoczęcia naszych modlitw w kościele parafialnym będzie dźwięk dzwonów, które zabrzmią o godz. 14:00. Wtedy też rozpoczniemy godzinną adorację krzyża. O godz. 15:00 odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego, po której zostanie odprawiona Msza św. w której będziemy prosić wspólnie Boga o ochronę dla polskich rodzin przed demoralizacją oraz o zachowanie jej Bożego planu jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety.
 9. Przypominam również, że 14 września o godz. 19.30 w Archikatedrze Szczecińskiej rozpocznie się Diecezjalna Droga Krzyżowa, która procesyjnie będzie zmierzać ulicami Szczecina do Figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Przy Figurze św. Jana Pawła II zostanie uczczony Krzyż Chrystusowy, a poprzez wyznanie wiary w czasie modlitewnego spotkania Chrystus Ukrzyżowany nowo zostanie ukazany jako centrum życia osobistego, społecznego i rodzinnego.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
 11. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary, a także za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz