Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą 27 października 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą

27 października 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W kościele parafialnym Msze św. w dni powszednie są celebrowane we wtorek o godz. 18:00, w Bobolinie w środę o godz. 18:00, w Stobnie w czwartek o godz. 18:00.
  2. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Wdzięczni Bogu za dar różańca chcemy wypraszać dla Kościoła, dla umiłowanej Ojczyzny naszej i dla siebie samych wszelkie potrzebne łaski. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę będą celebrowane przed Mszą św. a w dni powszednie po Mszach Świętych. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  3. Zbliża się miesiąc listopad. Czas naszej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Tradycyjnie we wszystkich kościołach naszej parafii będą odprawiane nabożeństwa wspominkowe, w czasie których będziemy wspominali imiona osób szczególnie bliskich naszym sercom. Już dziś ministranci będą rozdawać wspominkowe kartki, na które proszę wpisywać imiona zmarłych polecanych naszym modlitwom. Proszę o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane.
  4. Pierwszego Listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte celebrować będziemy:

W Bobolinie o godz. 8:00; w Stobnie o godz. 9:00; na cmentarzu w Będargowie o godz. 10:30. Po Mszy św. procesja i modlitwa w intencji zmarłych.

W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych, nazywane również Dniem Zadusznym. W tym dniu Msze św. celebrujemy według porządku niedzielnego.

W sobotę także odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.

  1. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary, także za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.
  2. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz