Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą 17 listopada 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą

17 listopada 2019r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W kościele parafialnym Msze św. w dni powszednie są celebrowane w poniedziałek o godz. 12:00, wtorek, piątek i sobotę o godz. 18:00. W Bobolinie Msza św. w środę o godz. 18:00, a w Stobnie w czwartek o godz. 18:00.
  2. Trwa miesiąc listopad. Czas naszej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Tradycyjnie we wszystkich kościołach naszej parafii, po Mszach świętych są odprawiane nabożeństwa wspominkowe, w czasie których wspominamy imiona osób szczególnie bliskich naszym sercom. Przypominam o możliwości zyskania w czasie pierwszych ośmiu dni listopada odpustu zupełnego, który ofiarowujemy za zmarłych.
  3. We wtorek, 19 listopada, przypada w naszej Ojczyźnie III rocznica proklamacji „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W związku z tym tego dnia we wszystkich parafiach przed Najświętszym Sakramentem ponawiamy „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  5. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary (dziś składane na cele remontowe parafii), także za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.
  6. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz