Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 7 czerwca 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

7 czerwca 2020r.

 

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie w kościele parafialnym odprawiane będą we wtorek i środę o godz. 18:00.
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w troistości Osób. Czcimy Boga Ojca, który tak kocha ludzi, że posyła na świat swego jednorodzonego Syna. Czcimy Boga Syna, który daje nam życie wieczne, a wstąpiwszy do nieba posyła nam boga Ducha Świętego, który kształtuje w nas obraz Chrystusa, a czyni to taj doskonale, że Ojciec widzi w nas swego Syna.
  3. W czwartek, 11 czerwca, obchodzimy uroczystości Bożego Ciała. W naszej parafii Msze św., oraz procesje Eucharystyczne, będą celebrowane w następującym porządku: W Będargowie uroczystości rozpoczynają się o godz. 11:00. Po Mszy św. procesja ulicami naszej wioski. W Stobnie uroczystości rozpoczynają się o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 13:00. Po Mszach św. procesje wokół kościołów. Bardzo proszę o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy na trasie procesji, gdzie będziemy oddawać cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie i będziemy słuchali słów Ewangelii. Proszę także o tradycyjne przystrojenie okien domów i dróg, którymi będzie kroczył Pan Jezus.
  4. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik niedziela i Gość Niedzielny
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  6. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary oraz za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz