Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 28 marca 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

28 marca 2021r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Wspominając triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, trzymając w swoich dłoniach poświęcone palmy i wsłuchując się w opis męki Zbawiciela, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Niedziela Zmartwychwstania. Już dziś zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w liturgicznych obchodach tych najważniejszych świąt w roku.

W Wielki Poniedziałek Msza św. w kościele parafialnym o godz. 7:00, nie będzie Mszy św. we Wielki Wtorek w Będargowie i w Wielką Środę w Bobolinie.

W Wielką Środę będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej. W Bobolinie spowiedź od godz. 17:00, w Stobnie od godz. 17:30, a w Będargowie od godziny 18:00.

W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana w Będargowie o godz. 19:00. Na zakończenie Eucharystii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy, gdzie będziemy trwać w adoracji do godz. 21:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Wielki Piątek to dzień, w którym Kościół nie celebruje Mszy św., lecz gromadzi się na uroczystej liturgii w czasie której rozważa mękę Pana Jezusa i oddaje cześć Krzyżowi. Uroczyste liturgie w tym dniu będą celebrowane w następującym porządku:

W Bobolinie o godz. 16:30

W Stobnie o godz. 17:30

W Bedargowie o godz. 19:00

Ofiary składane w Wielki Piątek przy adoracji krzyża są przeznaczone na pomoc Kościołowi w Ziemi Świętej.

Adoracja Pana Jezusa w grobie i możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów:

Będargowo (przed kościołem) o godz. 9:00

Warnik (przy krzyżu) o godz. 9:15

Stobno (przed kościołem) o godz. 9:30

Przylep na parkingu przy domu nr 7 o godz. 9:45 i na skrzyżowaniu przy domu nr 42 o godz. 10:00

Bobolin (przed kościołem) o godz. 10:15

Msze św. Wigilii Paschalnej będą celebrowane:

w Bobolinie 17:30

w Stobnie 19:00

w Będargowie 21:00.

W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.

Składam  też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary składane na tacę i te składane przy okazji Mszy św. odprawianych w Waszych intencjach, także za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz