Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą 05.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą

05.09.2021

 

  1. Dzisiaj ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszy Świętej przy wyjściu z Kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz potrzebujących.
  2. Spowiedź w tygodniu, pół godziny przed Mszą Świętą.
  3. W przyszłą niedzielę chciałbym spotkać się po Mszy Świętej z Członkami Żywego Różańca i z tymi osobami, które chciałyby włączyć się w to Boże dzieło.
  4. Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godzinie 18.00: w Będargowie – wtorek, piątek i sobotę, w Bobolinie – w środę, a w Stobnie – w czwartek. W niedzielę: Stobno godz. 9.00, Będargowo godz. 10.30, Bobolin godz. 12.00.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz „Mały Gość Niedzielny”.
  6. „Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Eucharystia to Jezus Chrystus Żywy i Prawdziwy”, która odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.”
  7. „Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego we wtorek, 14 września br., które odbędą się w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić III Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.”
  8. Uprzejmie informujemy, że w niedzielę, 12 września br., w Katedrze w Szczecinie o godz. 12.00 będzie możliwość wspólnego oglądania transmisji telewizyjnej na telebimie z Uroczystości Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej pod przewodnictwem Kard. Marcello Semeraro ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, która będzie zorganizowana przy współpracy Telewizji Publicznej. Beatyfikacja będzie poprzedzona rekolekcjami on-line, które w dniach 7-9 września w kościele akademickim KUL poprowadzi Ks. Bp. Edward Dajczak. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na stronie www.kul.pl, YT i FB. Jednocześnie informujemy, że sama transmisja nie zastępuje w zwyczajnych okolicznościach udziału we Mszy Świętej niedzielnej.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz