Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu 28.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu 28.11.2021

1             Dzisiejsza Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. To ostatni rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”, z mottem biblijnym: „ten, kto mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie komunii świętej i kształtować nasze chrześcijańskie życie w oparciu o moc Eucharysii.

2             Adwent jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Dni następna mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

3             Na zakończenie dzisiejszej liturgii poświęcimy opłatki wigilijne, które rozprowadzane będą w kościele po każdej Mszy świętej, aż do wigilijnego poranka.

4             We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja, pierwszego z powołanych Dwunastu Apostołów.

5             Spowiedź w tygodniu, pół godziny przed Mszą Świętą.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi w Będargowie od godziny 17.30 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godzinie18.00.W najbliższą sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.

6             Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

7             Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Ogłoszenia podpisał Ks, Proboszcz Jarosław Dobrosz