Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą 27.02.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

na VIII Niedzielę zwykłą 27.02.2022

  1. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Serdecznie proszę o włączenie tej intencji, oraz modlitwy o pokój do codziennych modlitw.
  2. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. Obrzęd posypania głów popiołem przypomina nam, iż wszystko, co nie ma swego oparcia w Bogu, jest bez wartości. Uznając ten fakt pragniemy odwołać się do samego źródła naszego istnienia i odnowić w sobie Boże życie, które jest gwarancją nieśmiertelności. Tego dnia Msze św. celebrowane są: w Bobolinie o godz. 17:00; w Stobnie o godz. 18:00 i w Będargowie o godz. 19:00. Przypominam, że w Środę Popielcową, wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, a nie ukończyli 60, obowiązuje post ścisły. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień, które pomogą dobrze przeżyć ten czas. Zachęcam do włączenia się w charytatywne dzieła, które na ten czas proponuje Kościół, a także do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.
  3. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek w Stobnie w czwartek, a w Bobolinie w środę o godzinie 18.00 a po niej Msza św. Gorzkie żale śpiewamy po Mszach św. Niedzielnych
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.
  5. W najbliższą sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek dla Ukrainy.
  8. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz