Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętrzej Trójcy 12.06.2022 1.

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Najświętrzej Trójcy 12.06.2022

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w troistości Osób. Czcimy Boga Ojca, który tak kocha ludzi, że posyła na świat swego jednorodzonego Syna. Czcimy Boga Syna, który daje nam życie wieczne, a wstąpiwszy do nieba posyła nam boga Ducha Świętego, który kształtuje w nas obraz Chrystusa, a czyni to taj doskonale, że Ojciec widzi w nas swego Syna.
  2. Jutro 13 dzień czerwca, kolejne wspomnienie objawień fatimskich. W naszym kościele w Stobnie Msza św. i Nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00.
  3. W środę w Będargowie o godzinie17.00 młodzież nasze parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Henryka Wejmana.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszej parafii Msze św., oraz procesje Eucharystyczne, będą celebrowane w następującym porządku: w Będargowie uroczystości rozpoczynają się o godz. 11:00, w Stobnie o godz. 9:00, w Bobolinie o godz. 13:00. Bardzo proszę o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy na trasie procesji, gdzie będziemy oddawać cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie i będziemy słuchali słów Ewangelii. Proszę także o tradycyjne przystrojenie okien domów i dróg, którymi będzie kroczył Pan Jezus.
  5. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  6. „Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.”

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz