Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą 23.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

na 30 niedzielę zwykłą 23.10.2022

  1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Wdzięczni Bogu za dar różańca chcemy wypraszać dla Kościoła, dla umiłowanej Ojczyzny naszej i dla siebie samych wszelkie potrzebne łaski. Nabożeństwa różańcowe będą celebrowane w dni powszednie po Mszach Świętych. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. Zbliża się miesiąc listopad. Czas szczególnej naszej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjnie we wszystkich kościołach naszej parafii będą odprawiane nabożeństwa wspominkowe, w czasie których będziemy wspominali imiona osób szczególnie bliskich naszym sercom. Już dziś można zabrać do domu wspominkowe kartki, na które proszę wpisywać imiona zmarłych polecanych naszym modlitwom. Proszę o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w Będargowie w sobotę o godz. 10.00.
  4. Katecheza dla młodzieży o godzinie 11.00 w sobotę w Będargowie.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  6. Wspólnota TAIZÉ organizuje Europejskie Spotkanie Młodych w ROSTOCKU w dniach 28 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023.
  7. „Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w poniedziałek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Po procesji będzie Msza Święta, która rozpocznie się około godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych, harcerki i harcerzy, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, z relikwiami świętych i błogosławionych.”

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz