Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 14.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Wielkanocną 14.05.2023 r.

 

  1. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej. tzw.  „Nabożeństwo Majowe” odprawiane są codziennie po Mszy św.
  2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli.
  3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. 24 maja święto Najświetniejszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych – odpust w Będargowie.
  5. Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy gościć Ks. Bp. Henryka Wejmana w ramach wizytacji naszej parafii.
  6. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” .

Ogłoszenia archidiecezjalne

  • „Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na placach”, która odbędzie się na Jasnych Błoniach – okolice pomnika Czynu Polaków ul. J. Fałata ( oraz Łasztownia – bulwary – Nabrzeże Celne, ul. Zbożowa w niedziele od 7.05 do 21.05 w godz. od 15.00 do 17.30 i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.”
  • W poniedziałek, 29 maja br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Archikatedry w Szczecinie, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i wspólną modlitwą członków wspólnot i ruchów kościelnych.”
  • Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 4. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 21 maja br. (tj. w niedzielę).
  • Organizator i kapelan pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę – Ksiądz kan. Roman Rostkowski przekazuje zaproszenie do udziału w XXXII Szczecińskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w dniach 3 – 9 lipca br. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: szczecinska-rowerowa.pl.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz