Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to akt, który dopełnia Chrystusowe dzieło zbawienia. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, gdy dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany jest Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa. To właśnie Duch Święty prowadzi nas dzisiaj do prawdziwej wspólnoty z Bogiem. Przypominam, że Uroczystość Pięćdziesiątnicy kończy okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Jest to zatem ostatni moment, aby uczynić zadość przykazaniu, które mówi, by przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym Komunię Świętą przyjmować.
 2. Jutro Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła głównej patronki naszej archidiecezji Msza św. o godzinie 18.00 w Będargowie.
 3. W środę 31 maja w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Mszę Świętą o godzinie 18.00 w Bobolinie.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana Mszę Świętą o godzinie 18.00 w Stobnie.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.
 6. W najbliższą sobotę odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.
 7. W sobotę w Będargowie dziewięcioro dzieci przystąpi do I komunii świętej o godzinie 12.30.
 8. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

 1. Ogłoszenia archidiecezjalne
 • „W poniedziałek, 29 maja br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Archikatedry w Szczecinie, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i wspólną modlitwą członków wspólnot i ruchów kościelnych.”
 • Organizator i kapelan pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę – Ksiądz kan. Roman Rostkowski zaprasza do udziału w XXXII Szczecińskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w dniach 3 – 9 lipca br. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: szczecinska-rowerowa.pl.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz