Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 11.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Zwykłą 11.02.2024

  1. 14 lutego – Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Zapraszamy na Mszę Św. z obrzędem posypania głów popiołem w Bobolinie o godz. 16.30, w Stobnie o godz. 17.30 i w Będargowie o godz. 19.00.

  2. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI Wojna na Ukrainie trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

  3. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek w Stobnie w czwartek, a w Bobolinie w środę o godzinie 18.00, a po niej Msza św.

  4. Gorzkie żale śpiewamy po Mszach św. niedzielnych
  5. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień w intencji pokoju na świecie.

  6. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „ Gość Nieszielny”.

    Ogłoszenia archidiecezjalne

Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież do rekrutacji do prowadzonych w Szczecinie katolickich placówek oświatowych:

– Katolickie Przedszkole „Wojtuś” na Pomorzanach,

– Katolicka Szkoła Podstawowa Świętej Rodziny na Pomorzanach,

– Katolicka Szkoła Podstawowa Świętego Stanisława Kostki na os. Zawadzkiego,

– Katolicka Szkoła Podstawowa Jana Pawła II w Podjuchach,

– Liceum Katolickie w Szczecinie,

– Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Świętego Brata Alberta w Lasku Arkońskim. Szczegółowe informacje są dostępne na stronach internetowych placówek.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz