Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu 15 marca 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu

15 marca 2020r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę Msza św. w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00. W dni powszednie Msze św. w Będargowie w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:00. W Bobolinie, w środę o godz. 18:00, a w Stobnie w czwartek o godz. 18:00.
  2. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek po Mszy św.; w kościołach filialnych po Mszach św. w dni powszednie.
  3. Ze względu na szczególną sytuacje, jaka zaistniała w naszej Ojczyźnie, nie odbędą się zaplanowane rekolekcje wielkopostne. W ich miejsce, jako szczególne rekolekcje potraktujmy ten trudny czas przymusowej izolacji. Jest on doskonałą szansą duchową by pogłębić swoje życie duchowe poprzez regularną i spokojną modlitwę, medytację, studium Pisma Świętego, lekturę dobrej książki, ale także rozmowy rodzinne. Przypomnijmy sobie, że dzień chrześcijanina winien być regulowany czasem modlitwy począwszy od porannego pacierza, poprzez południową modlitwę Anioł Pański, Koronkę w Godzinie Miłosierdzia Bożego, a także wieczorny pacierz, w polskich warunkach najlepiej kończony Apelem Jasnogórskim. Sięgnijmy po różaniec, odpowiednie litanie, a także wiele innych praktyk pobożnych, z wielkopostnymi nabożeństwami Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej, prywatnie w domu śpiewanymi lub recytowanymi.
  4. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  6. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary. Dziękuję również za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz