Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę zwykłą 14 Lutego 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę zwykłą

14 Lutego 2021r.

  1. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według zwykłego porządku. W dni powszednie Msze św. w Będargowie w poniedziałek o godz. 7:00, w środę o godz. 19:00, w piątek o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 10:00. W Bobolinie, w środę o godz. 17:00, a w Stobnie w środę i czwartek o godz. 18:00.
  2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Serdecznie proszę o włączenie tej intencji do codziennych modlitw.
  3. Najbliższa środa, zwana też Środą Popielcową rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia. Obrzęd posypania głów popiołem przypomina o tym, iż wszystko, co nie ma swego oparcia w Bogu, jest nic nieznaczącym epizodem w historii świata. Uznając ten fakt pragniemy odwołać się do samego źródła naszego istnienia i odnowić w sobie Boże życie, które jest gwarancją nieśmiertelności. Tego dnia Msze św. celebrowane są: w Bobolinie o godz. 17:00; w Stobnie o godz. 18:00 i w Będargowie o godz. 19:00. Przypominam, że w Środę Popielcową, wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, a nie ukończyli 60, obowiązuje post ścisły. Zachęcam tez do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień, które pomogą dobrze przeżyć ten czas. Zachęcam do włączenia się w charytatywne dzieła, które na ten czas proponuje Kościół, a także do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: gorzkich żalach i Drodze Krzyżowej.
  4. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek po Mszy św.; w kościołach filialnych po Mszach św.
  5. W zakrystii po Mszy świętej jest do nabycia tygodnik niedziela.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, naszej Patronki.
  7. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary. Dziękuję również za cotygodniowe przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Wojciech Jaźniewicz