Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą 03.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą

03.10.2021

  1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Wdzięczni Bogu za dar różańca chcemy wypraszać dla Kościoła, dla umiłowanej Ojczyzny naszej i dla siebie samych wszelkie potrzebne łaski. Nabożeństwa różańcowe będą celebrowane w dni powszednie po Mszach Świętych. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. Uprzejmie informujemy, że w trwającym Roku Świętego Józefa, w dniach od 3 do 7 października br., w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, odbędą się Narodowe Rekolekcje zakończone Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Hasłem tych rekolekcji będą słowa: Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Słowo Boże będą głosić: ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski, ks. Marcin Wiśniewski oraz ks. Dominik Chmielewski. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez Radio Rodzina, Dom Józefa oraz Radio Maryja i TV Trwam. Program rekolekcji jest na stronie internetowej Diecezji Kaliskiej oraz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 16.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne, a o godz. 18.00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta z Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W naszej parafii akt ten zostanie złożony tego samego dnia tj. 7 października ma Mszy Świętej o godzinie18.00 w Stobnie.
  3. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Po Mszach Świętych zbierana będzie ofiara do puszek na wsparcie stypendialne dla zdolnej młodzieży polskiej jako żywy pomnik Jana Pawła II zwany Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz