Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą 10.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą

10.10.2021

  1. Dzisiaj Dzień Papieski poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Po Mszach Świętych zbierana będzie ofiara do puszek na wsparcie stypendialne dla zdolnej młodzieży polskiej jako żywy pomnik Jana Pawła II zwany Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Wdzięczni Bogu za dar różańca chcemy wypraszać dla Kościoła, dla umiłowanej Ojczyzny naszej i dla siebie samych wszelkie potrzebne łaski. Nabożeństwa różańcowe będą celebrowane w dni powszednie po Mszach Świętych. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  3. W środę ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy Różańcem o godz. 18:30 a później Msza święta z procesją.
  4. Zbliża się miesiąc listopad. Czas szczególnej naszej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjnie we wszystkich kościołach naszej parafii będą odprawiane nabożeństwa wspominkowe, w czasie których będziemy wspominali imiona osób szczególnie bliskich naszym sercom. Już dziś można zabrać do domu wspominkowe kartki, na które proszę wpisywać imiona zmarłych polecanych naszym modlitwom. Proszę o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Komunikat kurii archidiecezjalnej

Porządek obchodów Dnia Dziecka Utraconego w Szczecinie:

  1. Środa, 13 października 2021 r., godz. 18.00 – Msza św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych w kościele Parafii pw. Świętej Rodziny (ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie 28), a po niej o godz. 19.15 – otwarte spotkanie dla Rodziców w siedzibie Fundacji Donum Vitae (al. Wojska Polskiego 96/3 w Szczecinie). 2. Czwartek, 14 października 2021 r., godz. 14.15 – 14.45 – Modlitwa Pożegnania Dzieci Utraconych w kaplicy bocznej na Cmentarzu Centralnym (Ku Słońcu 125A). 3. Piątek, 15 października 2021 roku, o godz. 9.00 – Pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim (Grobowiec Dzieci Utraconych, ul. Bronowicka), godz. 15.00 – Modlitwa Różańcowa przy Pomniku Dzieci utraconych na Cmentarzu Centralnym (ul. Ku Słońcu, kwatera 80 F – wejście od strony ul. Wieniawskiego).

Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity SzczecińskoKamieńskiego z okazji, przypadającej 16 października, dwunastej rocznicy śmierci. Msza Święta zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w sobotę, 16 października br., o godz. 18.00.”

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz