Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą 17.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą 17.10.2021

  1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Wdzięczni Bogu za dar różańca chcemy wypraszać dla Kościoła, dla umiłowanej Ojczyzny naszej i dla siebie samych wszelkie potrzebne łaski. Nabożeństwa różańcowe będą celebrowane w dni powszednie po Mszach Świętych. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. Zbliża się miesiąc listopad. Czas szczególnej naszej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjnie we wszystkich kościołach naszej parafii będą odprawiane nabożeństwa wspominkowe, w czasie których będziemy wspominali imiona osób szczególnie bliskich naszym sercom. Już dziś można zabrać do domu wspominkowe kartki, na które proszę wpisywać imiona zmarłych polecanych naszym modlitwom. Proszę o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane.
  3. Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII wieku, wraz z Relikwią Drzewa Krzyża Świętego w relikwiarzu z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim nawiedza parafie Archidiecezji. „Misje u stóp Krzyża” – są to  medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża. W naszej parafii będzie miało to miejsce od 26 do 29 października po jednym dniu w każdym kościele.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz