Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą 24.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą 24.10.2021

  1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Wdzięczni Bogu za dar różańca chcemy wypraszać dla Kościoła, dla umiłowanej Ojczyzny naszej i dla siebie samych wszelkie potrzebne łaski. Nabożeństwa różańcowe będą celebrowane w dni powszednie po Mszach Świętych. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. Zbliża się miesiąc listopad. Czas szczególnej naszej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjnie we wszystkich kościołach naszej parafii będą odprawiane nabożeństwa wspominkowe, w czasie których będziemy wspominali imiona osób szczególnie bliskich naszym sercom. Już dziś można zabrać do domu wspominkowe kartki, na które proszę wpisywać imiona zmarłych polecanych naszym modlitwom. Proszę o zaznaczenie kościoła, w którym wypominki mają być czytane.
  3. Od wtorku do czwartku Relikwia Drzewa Krzyża Świętego wraz z kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w. nawiedzą naszą parafię. Celem tych „Misje u stóp Krzyża” jest medytacja, zamyślenie i czuwanie zarówno całej parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża. We wtorek w Będargowie, w środę w Bobolinie i w czwartek w Stobnie. Porządek tego czuwania jest następujący
  • godzina 15.00 – wprowadzanie Krzyża i koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15.30 – 17.00 indywidualne czuwanie
  • 17.00 – Różaniec
  • 17.30 Droga Krzyżowa
  • 18.00 Msza Święta
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  2. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Uprzejmie informujemy, że w niedzielę, 31 października br., odbędzie się w Szczecinie po raz kolejny „Procesja ze Świętymi” z relikwiami świętych i błogosławionych pod hasłem „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście” (Mt 11,28). Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych. W czasie procesji modlitewnej z relikwiami świętych i błogosławionych będzie śpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji i Mszy Świętej a szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz