Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę adwentu 19.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę adwentu 19.12.2021

  1. Dzisiejsza ostatnia niedziela adwentu, poprzedza piątkową Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o spowiedzi i dobrym przygotowaniu naszego serca na przyjście Pana.
  2. Msze święte w naszej parafii celebrujemy według następującego porządku. W niedzielę w kościele parafialnym w Będargowie o godz. 10:30, w Stobnie o godz. 9:00, a w Bobolinie o godz. 12:00.
  3. W dzień wigilii możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kościele parafialnym o godz. 9:00 w Stobnie o 10:00 i Bobolinie o 11:00.
  4. Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, zadbajmy przede wszystkim o wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza Świętując swoją postawą ukażmy światu prawdziwy sens tajemnicy wcielenia Syna Bożego, że Bóg zagościł w naszym życiu, a dzielona radość miała źródło w narodzinach Chrystusa.
  5. Msze św. rozpoczynające okres narodzenia Pańskiego tzw. pasterki w Bobolinie o godz. 20:30; w Stobnie o godz. 22:00; w Będargowie o godz. 24:00.
  6. Msze św. pierwszy i drugi dzień świąt będą celebrowane według porządku niedzielnego.
  7. W drugi dzień świąt – w święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po Mszy Świętej. Modlitwa w intencji naszych Rodzin i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w czasie każdej Mszy Świętej.
  8. Kolekta, czyli tzw. „taca” z drugiego dnia świątecznego (26.XII) przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  9. W zakrystii można dostać opłatki wigilijne, tygodnik „Niedziela”, także zaległy numer, i „Gość Niedzielny”.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej patronki naszej parafii.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz