Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021

  1. Od chwili narodzenia Jezusa w Betlejem już nic nie jest takie samo, wszystko nabiera zupełnie innego kolorytu. Od tego momentu ludzkość zaczyna na nowo liczyć czas, zaczyna pisać nową chronologię wydarzeń” – podkreślił i zachęcił do odpowiedzi na pytanie o to, jakie osobiste znaczenie ma dla nas to niezwykłe wydarzenie. Wcielenie Boga nie było bowiem Jego chwilowym kaprysem, projektem liczonym na 33 lata, czyli na jedno pokolenie, po którym cielesność Boga miałaby zniknąć z ziemi w chwili jego wniebowstąpienia. Tajemnica Wcielenia jest nieodwołalną decyzją Boga na wieczność. Od momentu narodzenia w Betlejem, Bóg jest obecny w swoim ciele, i takim pozostanie na zawsze” – zapewnił kaznodzieja i przypomniał, że dziś Ciało Chrystusa rozpoznajemy najpierw w Najświętszej Eucharystii oraz w Kościele. Życzę wszystkim moim parafianom i gościom aby obecne Boże narodzenie prześwietliło Bożą obecnością wszystko.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w wystrój kościołów, przygotowanie choinek i świąteczną dekorację, obrusów, alb. Dziękuję za wysiłek dostarczenia do naszych domów poświęconych opłatków. Składam  też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary, wsparcie żywnościowe, dobre słowo, uśmiech. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam Kochani Wasz trud i obdarzy swym błogosławieństwem. Niech dobro przez Was uczynione wróci do Was w dwójnasób.
  3. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  4. Kolekta dzisiejsza z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia zostanie przekazana na KUL, oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  5. W tym tygodniu pożegnamy 2021 rok i powitamy rok 2022. W ostatni dzień roku, w piątek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za Stary Rok podczas Mszy Św. i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w Będargowie o godz. 18:00. Postarajmy się Nowy Rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.
  6. 1 stycznia Msze św. będą celebrowane w Bobolinie o godz. 16:00; Stobnie o godz. 17:00; w Będargowie o godz. 18:00.
  7. W tym tygodniu chciałbym odwiedzić po godzinie 16,30 Was w Waszych domach z modlitwą i błogosławieństwem, a także pozwoli mi to lepiej Was poznać. Planuję odwiedzić we wtorek – Będargowo od nr 1 do 7, w środa – Będargowo 8 – 13 ( w tym 13 a, b, c, itd.), w czwartek– Będargowo 14 – 21 (bez 17 a, 17b, 17c, itd.). Dlatego ministranci nawiedzą Wasze domy dzień wcześniej z pytaniem czy wyrażacie zgodę abym do Was przyszedł. Proszę o roztropność i wolność w podejmowanej decyzji.
  8. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz