Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 27.03.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkiego Postu 27.03.2022

  1. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek, w Stobnie w czwartek o godzinie 18.00, a po niej Msza Święta.
  2. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień w intencji pokoju na świecie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.
  4. W najbliższą sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.
  5. W sobotę w 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w Będargowie o godzinie 18.00, Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z prośbą o trwałe owoce Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi,
  6. W przyszłą niedzielę rekolekcje wielkopostne które głosił będzie ks. Piotr Grzymała.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Akcja Paczka dla Ukrainy. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców. Paczkę należy wykonać zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie internetowej „Caritasu”.
  9. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz świece i baranki wielkanocne.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz