Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 03.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu 03.04.2022

 

  1. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w Będargowie w piątek, w Stobnie w czwartek o godzinie 18.00, a po niej Msza Święta.
  2. Naukę rekolekcją głosi ks. Piotr Grzymała. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień w intencji pokoju na świecie.
  3. Już za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Wspominając triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, trzymając w swoich dłoniach poświęcone palmy i wsłuchując się w opis męki Zbawiciela zainaugurujemy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Niedziela Zmartwychwstania. Już dziś zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w liturgicznych obchodach tych najważniejszych świąt w roku.
  4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00.
  5. Wielki Piątek to dzień, w którym kościół nie celebruje Mszy św., lecz gromadzi się na uroczystej liturgii w czasie której rozważa mękę Pana Jezusa i oddaje cześć Krzyżowi. Uroczysta liturgia w tym dniu będą celebrowana w Będargowie o godz. 18:00

Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej, a więc pierwsza Msza o Zmartwychwstaniu Pańskim będą celebrowane: w Będargowie 21:00 z procesją rezurekcyjną

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

Będargowo – 9:00 i 11:30.

Bobolin – 9:30

Stobno – 10:00

Przylep – 10:30

  1. Akcja Paczka dla Ukrainy. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców. Paczkę należy wykonać zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie internetowej „Caritasu”.
  2. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz świece i baranki wielkanocne.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz