Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022

  1. Od chwili narodzenia Jezusa w Betlejem już nic nie jest takie samo, wszystko nabiera zupełnie innego kolorytu. Od tego momentu ludzkość zaczyna na nowo liczyć czas, zaczyna pisać nową chronologię wydarzeń. Bożego Narodzenia to dla nas szansa na przebaczenie tym, którzy nas skrzywdzili i pojednanie z tymi, z którymi jesteśmy pokłóceni, prosząc ich o wybaczenie. Ten czas wzywa nas do przyjęcia radosnej nowiny o narodzinach Boga w Jezusie Chrystusie, a z drugiej strony – do podzielenia się tą radością z innymi.W tych dniach dobrze jest skupić się na tym, co nas łączy, a nie na tym, co nas dzieli. Tym, który nas łączy, jest Jezus Chrystus.  Życzę, wszystkim moim parafianom i gościom, aby obecne Boże narodzenie prześwietliło Bożą obecnością i miłością wszystko, a szczególnie to co bolesne i trudne.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w wystrój kościołów, przygotowanie choinek i świąteczną dekorację, obrusów, alb. Dziękuję za wysiłek dostarczenia do naszych domów poświęconych opłatków. Składam  też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary, wsparcie żywnościowe, dobre słowo, uśmiech. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam Kochani Wasz trud i obdarzy swym błogosławieństwem. Niech dobro przez Was uczynione wróci do Was zwielokrotnione.
  3. W sobotę Msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2022 o godz. 18:00.
  4. W przyszłą niedzielę wypada pierwszy dzień stycznia i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. jak w niedziele.
  5. Kolekta, czyli tzw. „taca” z drugiego dnia świątecznego (26.XII) przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  6. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela”, i „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz