Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

  1. Nauki rekolekcyjne w naszej Parafii prowadzi dzisiaj ks. Michał Mikołajczak.
  2. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień w intencji pokoju na świecie.
  3. W naszej parafii Droga Krzyżowa jest odprawiana w Bobolinie w środę, w Stobnie w czwartek, w Będargowie w piątek, o godzinie 18.00, a po niej Msza św.
  4. W najbliższą sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 11.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.
  5. W sobotę spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania o godz. 11.30.
  6. Spotkanie z Dziećmi przygotowującymi się do I komunii świętej i ich Rodzicami, w sobotę o godzinie 16.00.
  7. W zakrystii są rozprowadzane świece i Baranki Caritasu. Świece wielkanocne w cenie 18 i 25 złotych, a Baranki w cenie 6 złotych.
  8. Osoby chcące zaangażować się i pomóc w liturgii Wielkiego Tygodnia zapraszam w poniedziałek po Niedzieli Palmowej o godzinie 18.00.
  9. Już za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Wspominając triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, trzymając w swoich dłoniach poświęcone palmy i wsłuchując się w opis męki Zbawiciela zainaugurujemy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Niedziela Zmartwychwstania. Już dziś zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w liturgicznych obchodach tych najważniejszych świąt w roku. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00. Wielki Piątek to dzień, w którym Kościół nie celebruje Mszy św., lecz gromadzi się na uroczystej liturgii w czasie której rozważa mękę Pana Jezusa i oddaje cześć Krzyżowi. Uroczysta liturgia w tym dniu będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00 Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej, a więc liturgia światła, odnowienie chrztu i pierwsza Msza o Zmartwychwstaniu Pańskim będzie celebrowana, w nocy w Będargowie.
  10. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia archidiecezjalne

„W Grodnie została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie nowej świątyni. Możemy wesprzeć jej budowę poprzez zakup cegiełek. Sprzedaż cegiełek odbędzie się od Niedzieli Palmowej przez najbliższe 3 niedziele do Święta Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo za każdy dar serca, przekazany na budowę nowej świątyni w Grodnie.”

„W niedzielę, 2 kwietnia br., odbędzie się w Szczecinie Marsz Papieski z okazji 18. rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. Rozpocznie się on Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa o godz. 15.00. Po liturgii Marsz Papieski będzie zmierzać do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, gdzie zakończy się wspólną modlitwą. Zapraszamy z portretami Papieża Polaka i ze zniczami wszystkich, którzy chcą wyrazić wdzięczność Bogu za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz szacunek do Jego osoby.”

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz