Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 2.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Palmową 2.04.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Wspominając triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, trzymając w swoich dłoniach poświęcone palmy i wsłuchując się w opis męki Zbawiciela rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Niedziela Zmartwychwstania. Już dziś zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w liturgicznych obchodach tych najważniejszych świąt w roku. Dzisiaj przypada także rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
 2. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień w intencji pokoju na świecie.
 3. W Wielkim Tygodniu we wtorek Msza św. w Będargowie, a w środę w Bobolinie o godz. 18:00. Przed Mszą św. od godz. 17:40 możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania.
 4. W Wielki czwartek o 10.00 w Archikatedrze Szczecińskiej Msza Krzyżma św. z udziałem duchowieństwa Archidiecezji (przewodniczy ks. abp Andrzej Dzięga). W trakcie liturgii odnowienie przyrzeczeń kapłańskich oraz poświęcenie olejów: Krzyżma św. i Chorych. Msza św. Wieczerzy Pańskiej pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, rozpoczęcie obchodów Świętego Triduum Paschalnego, będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00. Na zakończenie Eucharystii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy, gdzie będziemy trwać w adoracji do godz. 20:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 1. Wielki Piątek to dzień, w którym kościół nie celebruje Mszy św., lecz gromadzi się na uroczystej liturgii w czasie której rozważa mękę Pana Jezusa i oddaje cześć Krzyżowi. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. O godzinie 15:00 w godzinie Śmierci Pana Jezusa będzie odprawiona Droga Krzyżowa w Będargowie. Uroczyste liturgia Adoracji Krzyża w Naszej parafii będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00 Ofiary składane w Wielki Piątek przy adoracji krzyża są przeznaczone na pomoc Kościołowi w Ziemi Świętej. Adoracja Pana Jezusa w grobie i możliwość spowiedzi do godz. 21:00.
 1. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów:

Będargowo: 9:00; 11:30 w tym czasie adoracja Jezusa  w Grobie

Warnik: 9:30

Bobolin: 10:00

Stobno: 10:30

Przylep: 11:00

 1. Uroczysta Wigilia Paschalna, najważniejsza liturgia w roku będzie celebrowana w Będargowie o godz. 20:00 (przynosimy świece).
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. rezurekcyjna:

w Stobnie 7:00

Msza niedzieli zmartwychwstania będzie celebrowana w Bobolinie o godz. 9:00, a  w Będargowie 10:30,

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 2. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz świece i baranki wielkanocne.
 3. Ogłoszenia archidiecezjalne

„W Grodnie została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie nowej świątyni. Możemy wesprzeć jej budowę poprzez zakup cegiełek. Sprzedaż cegiełek odbędzie się od Niedzieli Palmowej przez najbliższe 3 niedziele do Święta Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo za każdy dar serca, przekazany na budowę nowej świątyni w Grodnie.”

„W niedzielę, 2 kwietnia br., odbędzie się w Szczecinie Marsz Papieski z okazji 18. rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. Rozpocznie się on Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa o godz. 15.00. Po liturgii Marsz Papieski będzie zmierzać do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, gdzie zakończy się wspólną modlitwą. Zapraszamy z portretami Papieża Polaka i ze zniczami wszystkich, którzy chcą wyrazić wdzięczność Bogu za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz szacunek do Jego osoby.”

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz