Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 17.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę Adwentu 17.12.2022

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana „Niedzielą Gaudete” – „Radujcie się” od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Od 17 grudnia przechodzimy do drugiej części adwentu przygotowującej nas bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to także dzień 87 urodzin papieża Franciszka.
  2. We wtorek w Będargowie Msza św. roratnia o godzinie 18.00. Proszę zabrać z sobą lampiony.
  3. W piątek możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi w kościele parafialnym o godz. 17:30 w Bobolinie o 19:00 i Stobnie o 19:30.
  4. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, zadbajmy przede wszystkim o wspólną modlitwę oraz przeczytane opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza (2,1-14). Świętując, swoją postawą, ukazujemy światu prawdziwy sens tajemnicy wcielenia Syna Bożego, że Bóg zagościł w naszym życiu, a dzielona radość ma źródło w narodzinach Chrystusa.
  5. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela Adwentu – nie zapomnijmy w tym dniu o Mszy świętej niedzielnej tj. w ciągu dnia.
  6. Msze św. rozpoczynające okres narodzenia Pańskiego tzw. pasterki w Stobnie o godz. 21:00; w Będargowie o godz. 23:00.
  7. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. będą celebrowane według porządku niedzielnego.
  8. Kolekta, czyli tzw. „taca” z drugiego dnia świątecznego (26.XII) przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  9. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, opłatki i świece „Caritasu”.
  10. Dzisiaj będzie możliwość zakupienia choinki (świerk 180 – 220 cm.). Organizatorem jest Fundacja Małych Stópek, która pragnie z zebranych środków utworzyć Dom Samotnej Matki w Poczerninie. Zasada zbiórki: cena choinki to 30 zł., a wszystko co ponad tą kwotę stanowi wkład do tworzonego dzieła Domu Samotnej Matki. Choinki w Bobolinie o godz.13.00, w Będargowie o godz. 13.30 w Stobnie o godz. 14.00.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz