Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 24.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Adwentu 24.12.2022

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Po godzinie 16.00 rozpocznie się Wigilia Bożego Narodzenia. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, zadbajmy przede wszystkim o wspólną modlitwę oraz przeczytane opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza (2,1-14). Świętując, swoją postawą, ukazujemy światu prawdziwy sens tajemnicy wcielenia Syna Bożego, że Bóg zagościł w naszym życiu, a dzielona radość ma źródło w narodzinach Chrystusa.
  2. Msze św. rozpoczynające okres narodzenia Pańskiego tzw. pasterki w Stobnie o godz. 21:00; w Będargowie o godz. 23:00.
  3. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. będą celebrowane według porządku niedzielnego.
  4. Kolekta, czyli tzw. „taca” z drugiego dnia świątecznego (26.XII) przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w wystrój kościołów, przygotowanie obrusów, alb, choinek i świątecznej dekoracji. Dziękuję za wysiłek dostarczenia do naszych domów poświęconych opłatków. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, wasze modlitwy i ofiary, wsparcie żywnością, dobre słowo, uśmiech. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam Kochani Wasz trud i obdarzy swym błogosławieństwem. Niech dobro przez Was uczynione wróci do Was zwielokrotnione. Życzę, wszystkim moim Parafianom i Gościom, aby obecne Boże narodzenie prześwietliło Bożą obecnością i miłością wszystko, a szczególnie to co bolesne i trudne.
  6. W przyszłą niedzielę zakończenie oktawy Bożego Narodzenia świętem Świętej Rodziny i jednocześnie zakończenie Starego Roku.
  7. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz