Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 28.01.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Zwykłą 28.01.2024

  1. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, a nade wszystko za otwarte serca. Dziękuję serdecznie za wspólną modlitwę, gościnność i życzliwość, której doświadczyłem w Waszych domach. Dziękuję także za wszystkie poczęstunki.

  2. W piątek, w święto Ofiarowania Pańskiego, znanego też jako święto MB Gromnicznej, na mszy o godz. 18.00 w Będargowie będzie obrzęd błogosławieństwa gromnic. Jest to także Dzień życia Konsekrowanego. Na Mszy wieczornej w sposób szczególny modlić się będziemy w intencjach osób konsekrowanych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na wsparcie sióstr klauzurowych.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.

  4. W najbliższą sobotę odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.

  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  6. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela”.

    Ogłoszenia archidiecezjalne

  1. W kościele pw. Św. Dominika, Plac Ofiar Katynia 1 w Szczecinie 2 lutego br. (piątek) o godz. 19.30 odbędzie się Jubileuszowy Koncert Sakralny Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie pod batutą P. Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Koncert stanowi zwieńczenie obchodów 20-lecia istnienia chóru. Wybrzmią dzieła sakralne polskich i zagranicznych kompozytorów m.in. kolędy, pieśni świąteczne, gospel, utwory o tematyce morskiej. Wstęp wolny. W załączniku plakat do pobrania. Proszę o podanie powyższej informacji podczas niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich – 28 stycznia br. szczególnie w dekanatach rejonu szczecińskiego.

  2. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na weekendowe rekolekcje z Pismem Św. metodą Lectio Divina, które odbędą się od 9 lutego do 11 lutego br. w Mrzeżynie. Poprowadzi je ks. prof. Cezary Korzec wraz z Siostrami Uczennicami Krzyża. Szczegółowe Informacje i zapisy: s. Maria tel. 514 127 521, lub s. Filipa tel. 604 5144 70, mail: zasluchaniewslowo@gmail.com

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz