Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2024

 1. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, do podjęcia postanowień, własnych wyrzeczeń i umartwień w intencji pokoju na świecie.

 2. Gorzkie żale śpiewamy po Mszach św. niedzielnych.

 3. W naszej parafii Droga Krzyżowa jest odprawiana w Bobolinie w środę, w Stobnie w czwartek, w Będargowie w piątek, o godzinie 18.00, a po niej Msza św.

 4. Osoby chcące zaangażować się i pomóc w liturgii Wielkiego Tygodnia zapraszam w piątek o godzinie 19.00 do Będargowa.

 5. Już za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Wspominając triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, trzymając w swoich dłoniach poświęcone palmy i wsłuchując się w opis męki Zbawiciela zainaugurujemy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Niedziela Zmartwychwstania. Już dziś zaplanujmy swoje zajęcia tak, by móc uczestniczyć w liturgicznych obchodach tych najważniejszych świąt w roku. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00.

  Wielki Piątek to dzień, w którym Kościół nie celebruje Mszy św., lecz gromadzi się na uroczystej liturgii w czasie której rozważa mękę Pana Jezusa i oddaje cześć Krzyżowi. Uroczysta liturgia w tym dniu będzie celebrowana w Będargowie o godz. 18:00

  Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej, a więc liturgia światła, odnowienie chrztu i pierwsza Msza o Zmartwychwstaniu Pańskim będzie celebrowana, w nocy w Będargowie.

 6. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 7. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku. Potrzebne informacje znajdziemy również na stronie internetowej: www.nowenna2120.pl 

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz