Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wiekanocną 14.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę Wiekanocną 14.04.2024 r.

  1. Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

    Dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy do Bazyliki Archikatedralnej Marsz dla Życia pod hasłem „Życie nie zna granic!”. Poprzez udział w marszu zapraszamy do dawania świadectwa w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci

  2. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” .

    Ogłoszenia archidiecezjalne

  • Diecezjalny Duszpasterz Mężczyzn zaprasza do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu: Różańsko – Myślibórz, w sobotę, 20 kwietnia br. Tegoroczne hasło pielgrzymki: „Uczestniczę w życiu Kościoła”.

  • W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nastąpi Inauguracja obchodów związanych z Rokiem Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W tym dniu Inauguracja będzie miała miejsce w każdej wspólnocie parafialnej podczas niedzielnych Mszy Św., a wieczorem, jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie obchodów Roku Św. Ottona. Ksiądz Biskup Zbigniew serdecznie nas zaprasza i zachęca abyśmy wraz z siostrami zakonnymi, osobami życia konsekrowanego, nadzwyczajnymi szafarzami, przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza – wspólnie przeżyli na Mszy Św. uroczystą Inaugurację Roku Ottonowego”.

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz