Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętrzej 26.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość

Trójcy Przenajświętrzej 26.05.2024

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w troistości Osób. Czcimy Boga Ojca, który tak kocha ludzi, że posyła na świat swego jednorodzonego Syna. Czcimy Boga Syna, który daje nam życie wieczne, a wstąpiwszy do nieba posyła nam boga Ducha Świętego, który kształtuje w nas obraz Chrystusa, a czyni to taj doskonale, że Ojciec widzi w nas swego Syna.

  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszej parafii Msze św., oraz procesje Eucharystyczne, będą celebrowane w następującym porządku: uroczystości rozpoczynają się w Stobnie o godz. 9:00, w Będargowie o godz. 11:00, w Bobolinie o godz. 13:30. Bardzo proszę o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy na trasie procesji, gdzie będziemy oddawać cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie i będziemy słuchali słów Ewangelii. Proszę także o tradycyjne przystrojenie okien domów i dróg, którymi będzie kroczył Pan Jezus

  3. W piątek Nawiedzenie Najświetrzej Maryi Panny. Msza o godzinie 18.00 w Będargowie.

  4.  Administrator Apostolski naszej Archidiecezji Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla mieszkańców Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie w piątek, 31 maja br. (piątek po Bożym Ciele).

  5. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej. tzw. „Nabożeństwo Majowe” odprawiane są codziennie po Mszy św.

  6. W najbliższą sobotę, pierwszą sobotę miesiąca, kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą przyjść do kościoła – czy to ze względu na stan zdrowia, czy też podeszły wiek – a chciałyby przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszać można telefonicznie pod numerem parafialnym 667 916 556, lub po każdej Mszy Świętej.

  7. Za tydzień zmana Tajemnic Żywegi Różańca.

  8. W zakrystii można dostać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” .

Ogłoszenia podpisał Ks. Proboszcz Jarosław Dobrosz